Cykelløbet i Hadsten 2014 er veloverstået.

Tak til ryttere, sponsorer, samarbejdspartnere, hjælpere og publikum. Tillykke til Jonas Aaen, RIWAL med den flotte sejr.
På gensyn i 2015.

 

Resultat – ELITE, 1 time plus 5 omgange.

Plac Fornavn Efternavn Klub Tid
1 Jonas Aaen Riwal Cycling Team 01:10:55
2 Michael Valgren Andersen Tinkoff – Saxo 01:11:01
3 Jacob Fuglsang Astana Pro Team 01:11:20
4 Rasmus Christian Quaade Team TREFOR – Blue Water s.t.
5 Frederik Plesner Team TREFOR – Blue Water 01:12:43
6 Rasmus Mygind Team TREFOR – Blue Water s.t.
7 Michael Reihs CULT Energy Vital Water 01:12:47
8 Lasse Bøchman CULT Energy Vital Water 01:12:57
9 Michael Carbel Svendgaard CULT Energy Vital Water -1 omg.
10 Rolf Nyborg Broge Team Designa Køkken – Knudsgaard -1 omg.
11 Mikkel Bahnsen Randers Cykleklub af 1910 -1 omg.
12 Mads Lilholm Meyer Team Designa Køkken – Knudsgaard -1 omg.
13 Nils Lau Nyborg Broge Randers Cykleklub af 1910 -1 omg.
14 Nikolaj Henning Team Jutlander Bank -1 omg.
15 Mikkel Mortensen Riwal Cycling Team -1 omg.
16 Troels Vinther CULT Energy Vital Water -1 omg.
17 Daniel Foder Team TREFOR – Blue Water -1 omg.
18 Mads Baadgaard Rahbek Team TREFOR – Blue Water -1 omg.
19 Christian Moberg Jørgensen CULT Energy Vital Water -1 omg.
20 André Steensen CULT Energy Vital Water -1 omg.
21 Søren Kragh Andersen Team TREFOR – Blue Water -1 omg.
22 Patrick Clausen Team TREFOR – Blue Water -1 omg.
23 jesper mørkøv Globeteam – Siesta Homes Group -1 omg.
24 Emil Nygaard Vinjebo CULT Energy Vital Water -1 omg.
25 Rune Almindsø Andersen Næstved Bicycle Club -1 omg.
26 Simon Gaál Næstved Bicycle Club -1 omg.
27 Martin Grøn Riwal Cycling Team -1 omg.
28 Nicolaj Steen Horsens Amatør Cykleklub -1 omg.
29 Mads Würtz Schmidt CULT Energy Vital Water -1 omg.
30 Mads Christensen CULT Energy Vital Water -1 omg.

 

Resultat – MOTION, 20 minutter plus en omgang.

Plc Nr Navn Tid
1 23 Stig Nylandsted Larsen 22:44.3
2 20 Rene Lindhøj Nielsen 23:09.1
3 19 Erling Brejnegaard 23:17.4
4 3 Keld Blom 23:17.7
5 26 Morten Leth Rasmussen 23:24.3
6 13 Brian Mikkelsen 23:33.2
7 24 Mogens Jensen 23:51.9
8 8 Anders Hedegaard 23:58.7
9 15 Dennis Hedegaard Madsen 24:12.2
10 9 Torben Sørensen 24:15.1
11 17 Knud Silkjær 24:17.2
12 22 Flemming Engelbrecht 24:20.1
13 14 Mogens Lindhard 24:21.1
14 16 Steffen Vester 24:22.6
15 29 Line Jensen 24:32.4
16 28 Terese Stensgaard 24:37.7
17 5 Peter Pedersen 24:40.7
18 2 Svend Lund Jensen 24:42.5
19 4 Kristian Jensen 24:42.6
20 11 Martin Olesen 24:53.8
21 1 Brian Stensgaard 24:56.8
22 25 Brian Bentzen 24:58.8
23 18 Kenneth Loft 25:10.4
24 6 Asgar Kresten Tobiasen 25:29.3
25 12 Steen Elgaard 25:29.9
26 7 Jesper Schultz 25:32.0
27 10 Finn Weicher 25:34.2
28 27 Mogens Sørensen 25:42.3
29 21 Kim Nielsen 26:16.5

 

Champagne fra Kvickly Hadsten
Startlisten – se den her

Festina og AnyTime har styr på tiden

FUGLSANG: Jeg vil vinde i Hadsten

Et kig ind i maskinrummet

SHOWLØB – Startlisten er nu offentliggjort

Valgren & Dannebrog 

Team Trefor – BlueWater kommer i stærk opstilling.

 

Web-banner med sponsor_gennemsigtig